Moja najnowsza książka „Czego chcą od nas biedni Niemcy”

Drodzy Państwo,

z radością pragnę zawiadomić, że dziś, 11 stycznia 2018 roku, ukazał się długo oczekiwany dalszy ciąg Powrotu pańskiej Polski.  Książka Czego chcą od nas biedni Niemcy opuściła już drukarnię i w najbliższych dniach znajdzie się księgarniach. Dostępna jest już w kilku księgarniach internetowych.

 

 Okładka_książka (2)

 

Polecam uwadze Państwa tę książkę, wydaną z pietyzmem przez Oficynę Wydawniczą VOLUMEN, która ukazuje się w stulecie odzyskania Niepodległości i zadedykowana jest Rodakom, którzy walczą o Polskę piękną, mądrą i sprawiedliwą, na miarę Rzeczypospolitej naszych przodków.

Czego chcą od nas biedni Niemcy przynosi – oprócz tytułowego pytania i próby odpowiedzi na nie – portrety Polaków, którzy nigdy nie przyjęli oferty wroga, by być karzełkiem i cieszyć się szczęściem dla karzełków.

Można w niej przeczytać o gwarancjach bezpieczeństwa Polski, które zarazem są warunkiem jej wielkości – dzięki takim mocarzom ducha i intelektu jak Antoni Macierewicz i o. Stanisław Papczyński. O tym, dlaczego w Polsce od trzystu lat ukazuje się regularnie Andrzej Bobola. O królu Janie III Sobieskim, który górował nad innymi monarchami nie tylko odwagą, ale poczuciem humoru i szerokością horyzontów. O srebrnym ramieniu Mieszka I. O tym, dlaczego Armia Czerwona potknęła się o ciało ks. Ignacego Skorupki. O tym jak Maria Okońska poradziła sobie z Luną Brystygierową i jeszcze ją nawrócila. O kulturze ziemiańskiej, jako o skarbie, który utraciliśmy, ale który możemy odzyskać. I o wielu innych nigdy nie przedawnionych wydarzeniach i wątkach naszej historii i jej mało znanych bohaterach.

Przede wszystkim zaś o tym, Kto naprawdę u nas rządzi i skąd bierze się niebywala furia zawistników wobec „pańskiej”  – znowu „pańskiej”! – Polski.

Autorką wstępu jest Elżbieta Wojkowska.

Książkę ozdobiła pięknymi ilustracjami polska malarka Elżbieta Hałasa. Jej realistyczne pejzaże i portrety dopełniają obrazu polskości jako żywiołu o ogromnej sile i uroku, w którym to co nadprzyrodzone, tajemnicze  i wieczne spotyka się z tym, co ziemskie, po ludzku niedoskonałe i kruche.

 

Elżbieta Hałasa - Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

Elżbieta Hałasa – Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

 

 Czego chcą od nas biedni Niemcy to książka do czytania i oglądania.

Życzę miłej lektury!

Ewa Polak-Pałkiewicz 

W najbliższym czasie poinformuję, w jakich księgarniach będzie można zaopatrzyć się w książkę.

 • Kalendarium wpisów

  Styczeń 2018
  N P W Ś C P S
  « gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031