Książka „Czego chcą od nas biedni Niemcy”

Drodzy Państwo,

pragnę zawiadomić, że ukazał się dalszy ciąg Powrotu pańskiej Polski. Książka Czego chcą od nas biedni Niemcy wędruje do księgarń w całej Polsce.

Znajdą ją Państwo w Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 7. W Warszawie można ją dostać także w Księgarni Warszawskiej przy ul. Zielnej. Jest dostępna w księgarni w Józefowie k. Otwocka (przy stacji kolejowej) oraz w księgarni „Zaczytanie” w Michalinie. W Zamościu sprzedaje ją Księgarnia im. B. Leśmiana, ul. Zamenhofa 9.

Dostępna jest w kilku księgarniach internetowych:

http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/index.php?route=product/product&product_id=7389

a także w: Empik.com, Merlin, Bonito.pl, Znak.com.pl oraz w księgarni Poczytaj.pl.

https://www.poczytaj.pl/

„Nominacje do Nagrody Identitas za 2018 rok ogłoszone.

Jury Nagrody Identitas w dniu 11 stycznia 2019 roku ogłosiło nominacje
do jej tegorocznej edycji. Nominowano:
– Marka Cichockiego, za “Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i
historii” , wyd. Teologia Polityczna
– Wiesława Helaka, za “Nad Zbruczem” , wyd. Arcana
– Dawida Junga, za “Glosy” , wyd. Gnieźnieńska Konfraternia Teatralna
– Ewę Polak – Pałkiewicz, za “Czego chcą od nas biedni Niemcy” , wyd.
Oficyna Wydawnicza Volumen
– Monikę Śliwińską, za “Wyspiański. Dopóki starczy życia” , wyd. Iskry.”

 

Okładka_książka (2)

 

Polecam uwadze Państwa tę książkę, wydaną z pietyzmem przez Oficynę Wydawniczą VOLUMEN, która ukazuje się w stulecie odzyskania Niepodległości i zadedykowana jest Rodakom, którzy walczą o Polskę piękną, mądrą i sprawiedliwą, na miarę Rzeczypospolitej naszych przodków.

Czego chcą od nas biedni Niemcy przynosi – oprócz tytułowego pytania i próby odpowiedzi na nie – portrety Polaków, którzy nigdy nie przyjęli oferty wroga, by być karzełkiem i cieszyć się szczęściem dla karzełków.

Można w niej przeczytać o gwarancjach bezpieczeństwa Polski, które zarazem są warunkiem jej wielkości – dzięki takim mocarzom ducha i intelektu jak Antoni Macierewicz i o. Stanisław Papczyński. O tym, dlaczego w Polsce od trzystu lat ukazuje się regularnie Andrzej Bobola. O królu Janie III Sobieskim, który górował nad innymi monarchami nie tylko odwagą, ale poczuciem humoru i szerokością horyzontów. O srebrnym ramieniu Mieszka I. O tym, dlaczego Armia Czerwona potknęła się o ciało ks. Ignacego Skorupki. O tym jak Maria Okońska poradziła sobie z Luną Brystygierową i jeszcze ją nawróciła. O kulturze ziemiańskiej, jako o skarbie, który utraciliśmy, ale który możemy odzyskać. I o wielu innych nigdy nie przedawnionych wydarzeniach i wątkach naszej historii oraz jej mało znanych bohaterach.

Przede wszystkim zaś o tym, K t o naprawdę u nas rządzi i skąd bierze się niebywała furia zawistników wobec „pańskiej” – znowu „pańskiej”! – Polski.

Autorką wstępu jest Elżbieta Wojkowska.

Książkę ozdobiła pięknymi ilustracjami Elżbieta Hałasa. Jej realistyczne pejzaże i portrety dopełniają obrazu polskości jako żywiołu o ogromnej sile i uroku, w którym to co nadprzyrodzone, tajemnicze i wieczne spotyka się z tym, co ziemskie, po ludzku niedoskonałe i kruche.

 

Elżbieta Hałasa - Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

Elżbieta Hałasa – Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

 

Czego chcą od nas biedni Niemcy to książka do czytania i oglądania.

Życzę miłej lektury!

 

Videorelacja z warszawskiej promocji książki (16 lutego 2018). Spotkanie prowadzi p. red. Wojciech Piotr Kwiatek:

 

Videorelację ze spotkania z autorką w Klubie Ronina (2 lipca 2018) – spotkanie to prowadził red. Adrian Stankowski – można także obejrzeć na kanale You Toube.