Moja najnowsza książka „Czego chcą od nas biedni Niemcy”

Drodzy Państwo,

pragnę zawiadomić, że ukazał się dalszy ciąg Powrotu pańskiej Polski. Książka Czego chcą od nas biedni Niemcy wędruje do księgarń w całej Polsce.

Znajdą ją Państwo w Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 7. W Warszawie można ją dostać także w Księgarni Warszawskiej przy ul. Zielnej. Jest dostępna w księgarni w Józefowie k. Otwocka (przy stacji kolejowej) oraz w księgarni „Zaczytanie” w Michalinie. W Zamościu sprzedaje ją Księgarnia im. B. Leśmiana, ul. Zamenhofa 9.

Dostępna jest w kilku księgarniach internetowych:

http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/index.php?route=product/product&product_id=7389

a także w: Empik.com, Merlin, Bonito.pl, Znak.com.pl oraz w księgarni Poczytaj.pl.

https://www.poczytaj.pl/

Okładka_książka (2)

 

Polecam uwadze Państwa tę książkę, wydaną z pietyzmem przez Oficynę Wydawniczą VOLUMEN, która ukazuje się w stulecie odzyskania Niepodległości i zadedykowana jest Rodakom, którzy walczą o Polskę piękną, mądrą i sprawiedliwą, na miarę Rzeczypospolitej naszych przodków.

Czego chcą od nas biedni Niemcy przynosi – oprócz tytułowego pytania i próby odpowiedzi na nie – portrety Polaków, którzy nigdy nie przyjęli oferty wroga, by być karzełkiem i cieszyć się szczęściem dla karzełków.

Można w niej przeczytać o gwarancjach bezpieczeństwa Polski, które zarazem są warunkiem jej wielkości – dzięki takim mocarzom ducha i intelektu jak Antoni Macierewicz i o. Stanisław Papczyński. O tym, dlaczego w Polsce od trzystu lat ukazuje się regularnie Andrzej Bobola. O królu Janie III Sobieskim, który górował nad innymi monarchami nie tylko odwagą, ale poczuciem humoru i szerokością horyzontów. O srebrnym ramieniu Mieszka I. O tym, dlaczego Armia Czerwona potknęła się o ciało ks. Ignacego Skorupki. O tym jak Maria Okońska poradziła sobie z Luną Brystygierową i jeszcze ją nawróciła. O kulturze ziemiańskiej, jako o skarbie, który utraciliśmy, ale który możemy odzyskać. I o wielu innych nigdy nie przedawnionych wydarzeniach i wątkach naszej historii oraz jej mało znanych bohaterach.

Przede wszystkim zaś o tym, K t o naprawdę u nas rządzi i skąd bierze się niebywała furia zawistników wobec „pańskiej” – znowu „pańskiej”! – Polski.

Autorką wstępu jest Elżbieta Wojkowska.

Książkę ozdobiła pięknymi ilustracjami Elżbieta Hałasa. Jej realistyczne pejzaże i portrety dopełniają obrazu polskości jako żywiołu o ogromnej sile i uroku, w którym to co nadprzyrodzone, tajemnicze i wieczne spotyka się z tym, co ziemskie, po ludzku niedoskonałe i kruche.

 

Elżbieta Hałasa - Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

Elżbieta Hałasa – Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

 

Czego chcą od nas biedni Niemcy to książka do czytania i oglądania.

Życzę miłej lektury!

Videorelacja z warszawskiej promocji książki (16 lutego 2018):