Książka “Czego chcą od nas biedni Niemcy”

Drodzy Państwo,

ukazał się dalszy ciąg Powrotu pańskiej Polski. Książka Czego chcą od nas biedni Niemcy wędruje do księgarń w całej Polsce.

Znajdą ją Państwo w Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 7. W Warszawie można ją dostać także w Księgarni Warszawskiej przy ul. Zielnej. Jest dostępna w księgarni w Józefowie k. Otwocka (przy stacji kolejowej) oraz w księgarni “Zaczytanie” w Michalinie. W Zamościu sprzedaje ją Księgarnia im. B. Leśmiana, ul. Zamenhofa 9.

Dostępna jest w księgarniach internetowych, m.in w:

http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/index.php?route=product/product&product_id=7389

a także w: Empik.com, Merlin, Bonito.pl, Znak.com.pl oraz w księgarni Poczytaj.pl.

https://www.poczytaj.pl/

Polecam uwadze Państwa tę książkę, wydaną z pietyzmem przez Oficynę Wydawniczą VOLUMEN, która ukazuje się w stulecie odzyskania Niepodległości i zadedykowana jest Rodakom, którzy walczą o Polskę piękną, mądrą i sprawiedliwą, na miarę Rzeczypospolitej naszych przodków.

Czego chcą od nas biedni Niemcy przynosi – oprócz tytułowego pytania i próby odpowiedzi na nie – portrety Polaków, którzy nigdy nie przyjęli oferty wroga, by być karzełkiem i cieszyć się szczęściem dla karzełków.

Można w niej przeczytać o gwarancjach bezpieczeństwa Polski, które zarazem są warunkiem jej wielkości – dzięki takim mocarzom ducha i intelektu jak Antoni Macierewicz i o. Stanisław Papczyński. O tym, dlaczego w Polsce od trzystu lat ukazuje się regularnie Andrzej Bobola. O królu Janie III Sobieskim, który górował nad innymi monarchami nie tylko odwagą, ale poczuciem humoru i szerokością horyzontów. O srebrnym ramieniu Mieszka I. O tym, dlaczego Armia Czerwona potknęła się o ciało ks. Ignacego Skorupki. O tym jak Maria Okońska poradziła sobie z Luną Brystygierową i jeszcze ją nawróciła. O kulturze ziemiańskiej, jako o skarbie, który utraciliśmy, ale który możemy odzyskać. I o wielu innych nigdy nie przedawnionych wydarzeniach i wątkach naszej historii oraz jej mało znanych bohaterach.

Przede wszystkim zaś o tym, K t o naprawdę u nas rządzi i skąd bierze się niebywała furia zawistników wobec “pańskiej” – znowu “pańskiej”! – Polski.

Autorką wstępu jest Elżbieta Wojkowska.

Książkę ozdobiła obrazami polska pejzażystka Elżbieta Hałasa. Jej realistyczne malarstwo dopełnia obrazu polskości jako żywiołu o ogromnej sile i uroku. To co nadprzyrodzone, tajemnicze i wieczne spotyka się tu z tym, co ziemskie, po ludzku niedoskonałe i kruche.

 

Elżbieta Hałasa - Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

Elżbieta Hałasa – Pejzaż o zachodzie (fragm.), 2011, olej na płótnie

 

Czego chcą od nas biedni Niemcy to książka do czytania i oglądania.

Życzę miłej lektury!

_________________

 

Videorelacja z warszawskiej promocji książki (16 lutego 2018). Spotkanie prowadzi p. red. Wojciech Piotr Kwiatek.

 

Videorelacja ze spotkania w Klubie Ronina w Warszawie (2 lipca 2018) –  spotkanie prowadził red. Adrian Stankowski – można także obejrzeć na kanale You Toube.

 

______________________

 

“Nominacje do Nagrody Identitas za 2018 rok ogłoszone.

  1. Jury Nagrody Identitas w dniu 11 stycznia 2019 roku ogłosiło nominacje
    do jej tegorocznej edycji. Nominowano:
    – Marka Cichockiego, za “Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i
    historii” , wyd. Teologia Polityczna
    – Wiesława Helaka, za “Nad Zbruczem” , wyd. Arcana
    – Dawida Junga, za “Glosy” , wyd. Gnieźnieńska Konfraternia Teatralna
    – Ewę Polak – Pałkiewicz, za “Czego chcą od nas biedni Niemcy” , wyd.
    Oficyna Wydawnicza Volumen
    – Monikę Śliwińską, za “Wyspiański. Dopóki starczy życia” , wyd. Iskry.”

_______________________